Prowadzący

PROWADZĄCY
PREZES FUNDACJI

Marek Wójcik

Dlaczego jestem lepszy od innych?

TOP 11

1. Moim priorytetem jest to aby uczeń zaczął samodzielnie rozwiązywać zadania. Jestem taki skuteczny, ponieważ moja praca polega nie na wykładaniu, ale na zadawaniu dobrych pytań i dawaniu podpowiedzi i dlatego, że do końca walczę, żeby to mój podopieczny sam wymyślił jak coś policzyć. Potrafię się dostosować, nigdy nie narzucam rozwiązania jeśli to, które słyszę jest prawidłowe, chociaż nie jest to najprostszy sposób. Najważniejsze jest to, żeby uczeń zaczął myśleć i samodzielnie rozwiązywał problemy. W dzisiejszych czasach nie ma żadnego problemu z dostępem do wiedzy. Ja uczę z niej korzystać i podpowiadam nie więcej niż ktoś potrzebuje. Pełne rozwiązania to zawsze pójście na skróty i lenistwo nauczyciela!

2. Wyznaję zasadę "Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz”: potrafię dostosować język do ucznia i wyjaśnić nawet najtrudniejsze zagadnienia w przystępny sposób.

3. Współpraca ze mną to dużo więcej niż same lekcje, każdy z moich uczniów otrzymuje dostęp do dodatkowych nagrań wideo oraz możliwość zgłaszania zadań do cyklicznych webinarów, które prowadzę na moim kanale na YouTube. Współpracując ze mną i uczestnicząc we wszystkich bezpłatnych wydarzeniach dołączasz do grupy osób nastawionych na sukces, które wzajemnie motywują się do działania.

4. Jestem profesjonalnym korepetytorem i zajmuję się tym na pełny etat. Mam uczniów w każdym wieku i dzięki temu jestem na bieżąco zarówno ze szkolnymi wymaganiami, jak i zadaniami egzaminacyjnymi.

5. Jestem cierpliwy i nie przerażają mnie "trudne przypadki". Zazwyczaj i tak okazuje się, że to nie problem samego ucznia, tylko tego, że nauczycielowi nie zależy, albo nie poświęca tyle uwagi ile mu potrzeba, żeby zrozumieć dany materiał.

6. Uczyłem się w Krakowskiej Szkole Wokalno-Aktorskiej oraz w średniej szkole muzycznej w klasie śpiewu klasycznego, gdzie miałem zajęcia z dykcji i emisji głosu, mam bogate doświadczenie sceniczne, wielokrotnie wygłaszałem rożnego rodzaju prezentacje, prowadziłem cykliczną audycję w radiu, które dziś nazywa się KRK Fm. Dlatego słucha się mnie bardzo dobrze i uważam, że to jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na to że uczniowie są bardzo zadowoleni z moich zajęć.

7. Potrafię nie tylko w zrozumiały sposób przekazać wiedzę, ale też efektywnie zmotywować do pracy, ponieważ interesuję się psychologią. Często moi uczniowie uważają mnie za swój autorytet. Nie współpracuję z uczniami, których do nauki zmuszają rodzice. Mogę pomóc uczniowi zauważyć że jednak mu zależy, ale jeśli nie będzie miał wewnętrznej motywacji to niestety nic nie osiągniemy.

8. Lekcje ze mną są maksymalnie efektywne. Wielu korepetytorów sztucznie przedłuża przerabianie tematów, żeby "złapać" jak najwięcej godzin. Nie chcę powtarzać sloganów, że "godzina ze mną jest jak dwie z przeciętnym korepetytorem", ale stawiam na efektywność, a nie długość lekcji. Zdarzało mi się, że uczniowie rezygnowali ze współpracy ze mną lub robili przerwy w lekcjach, bo tak dobrze zaczynali sobie radzić sami. Oczywiście możemy przerobić więcej zadań w dłuższym czasie lekcji, ale moim zdaniem zadaniem korepetytora jest nauczenie odpowiedniego sposobu myślenia, a rozwiązywanie problemów traktuję jako sprawdzenie czy uczeń dobrze mnie zrozumiał. Z uwagi na duże doświadczenie jestem w stanie szybko zdiagnozować gdzie uczeń ma braki i sprawnie nadrobić wiedzę, która jest wymagana w następnych tematach.

9. Jestem pasjonatem nauki, a uczenie innych sprawia mi przyjemność. Do zajęć podchodzę entuzjastycznie i staram się zarazić tą pasją moich uczniów. Pokazuję zastosowania teorii, na której niestety często kończy się nauka w szkole i udowadniam, że to jednak może się kiedyś w życiu przydać.

10. Prowadzę kanał na youtube "Darmowe korepetycje", gdzie można znaleźć materiały z matematyki i fizyki, możesz tam zobaczyć jak uczę jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Co więcej dzięki tym filmom moje lekcje są jeszcze bardziej efektywne. Uczeń oglądając te materiały jest w stanie sam przyswoić sobie teorię, więc w trakcie lekcji możemy już skupić się na samych zadaniach.

Uczę matematyki oraz fizyki w liceum do poziomu matury rozszerzonej, podstaw chemii do poziomu matury podstawowej oraz analizy matematycznej, algebry, fizyki, elektroniki, teorii obwodów oraz przetwarzania sygnałów na studiach. W nauce języka angielskiego mogę pomóc do poziomu matury rozszerzonej (B2/C1). Wszystkich powyższych przedmiotów uczę także po angielsku. Specjalizuję się w regularnej pracy z licealistami i całorocznym przygotowaniem do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki, a jeśli chodzi o przedmioty akademickie największe doświadczenie mam ze studentami AGH, UJ (matematyka, fizyka) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (matematyka).

Przy regularnej współpracy moi uczniowie z sukcesem zdają matury i egzaminy, a w sytuacjach kryzysowych potrafię w krótkim czasie przekazać najważniejsze wiadomości z zakresu, z którego następnego dnia uczeń pisze sprawdzian czy kolokwium. Przeciętny wynik jaki osiągają moi uczniowie z matury rozszerzonej to 75%, a wszyscy których cały rok przygotowywałem do matury podstawowej z matematyki ją zdali.

Myślę że wykładać jest w stanie nauczyć się każdy, ale najważniejszą umiejętnością nauczyciela jest zadawanie odpowiednich pytań. Na tym właśnie się skupiam, dzięki czemu lekcje ze mną są szczególnie efektywne, a moi uczniowie osiągają swoje cele.

Zazwyczaj umawiam się z moimi uczniami w bibliotece głównej AGH, ale mogę też dojechać do Krakowa, Skawiny, Wieliczki, Niepołomic, Krzeszowic, Zabierzowa i okolic. Mam uczniów z całej Polski i świata używających języka angielskiego ucząc online (skype, wirtualna tablica).

Stawka za lekcje komercyjne:

Stawka podstawowa: *130 zł / 60 min* Dużo? Ponegocjujmy:
Rabaty (łączą się!):
-20 zł, jeśli współpracujemy regularnie (przynajmniej raz w tygodniu),
-10 zł, jeśli umawiamy się online,
-10 zł, przy zapłacie za 5 spotkań z góry
-10 zł, przy zapłacie za 10 spotkań z góry

Zyski zostaną przeznaczone na cele statutowe fundacji.

Jeśli chcesz zostać podopiecznym fundacji i uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie lub z niższą opłatą wybierz zakładkę "Chcę zostać podopiecznym".

Opinie z E-korepetycje (największego portalu ogłoszeniowego w Polsce):

Piotr:

"Uczę się matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym. Lekcje z panem Markiem nie tylko pomagają mi zrozumieć materiał, ale też są pełne ciekawostek, które pokazują praktyczne zastosowanie tego co uczę się w szkole. Dzięki temu odkąd zaczęliśmy współpracę jeszcze bardziej zainteresowałem się tymi przedmiotami i wydają się mi dużo prostsze i bardziej interesujące."

27 marca 2016

Oskar:

"Jak dotąd jestem zadowolony z korepetycji. Mam nadzieje , że z pomocą pana Marka uzupełnię braki i nadgonię szalone tempo mojej nauczycielki."

24 stycznia 2016

Dorota:

"W tym roku przygotowywałam się z panem Markiem do matury rozszerzonej z matematyki i udalo mi sie ja napisać najprawdopobniej na ponad 80% !
Byłam z tych lekcji bardzo zadowolona, zdążyliśmy przerobić cały materiał, a to na co korepetytor zwracał uwagę potem przydało się na egzaminie. Bardzo polecam :)"

 

14 maja 2016

Grzegorz:

"Konkretna i szybka pomoc przed kolokwium z fizyki. Polecam"

16 czerwca 2015

Paweł:

"Jestem studentem i uczę się od października fizyki z panem Markiem. W liceum miałem ten przedmiot tylko na podstawowym poziomie ale dzięki tym lekcjom udało mi się nadrobić zaległości i udaje mi się rozwiązywać zadania, które wcześniej wydawały się nie do zrobienia :D Pan Marek tłumaczy w zrozumiały sposób i jestem bardzo zadowolony z jego zajęć."
 

27 listopada 2015

Karolina Przetak:

"Korepetycje bardzo skuteczne.
Z zaangażowaniem i cierpliwością wyjaśniano mi wszystkie zagadnienia dzięki czemu wreszcie wszystko rozumiem. Efekty na egzaminach bardzo zadowalające:-)"

4 marca 2016