Prowadzący

PROWADZĄCY
PREZES FUNDACJI

Marek Wójcik

Dlaczego jestem skuteczniejszy od innych?

1) Stosuję nowoczesne metody nauki. Jestem świadomy, że stosowany w polskich szkołach system pruski oparty na wykładzie i lekturze jest nieefektywny, a dla uczniów nudny. Dostosowuję sposób przekazywania wiedzy do zainteresowań ucznia i proponuję mu rozwiązywanie rzeczywistych problemów. Jestem taki skuteczny, ponieważ moja praca polega głównie nie na wykładaniu, ale na zadawaniu dobrych pytań i dawaniu podpowiedzi. Potrafię się dostosować, nigdy nie narzucam swojego sposobu rozwiązania problemu.

2) Udowodniono naukowo, że najskuteczniejszy sposób nauki to tłumaczenie danego zagadnienia komuś innemu i tak w głównej mierze wyglądają moje zajęcia. Dążę do tego aby uczeń samodzielnie przygotował i uargumentował ścieżkę rozwiązania problemu. Nie tylko daje to rewelacyjne wyniki w zapamiętywaniu ciągów przyczynowo-skutkowych, które w zadaniach z podstawy programowej pojawiają się bardzo często, ale dodatkowo daje uczniowi pewność siebie i uczy bronienia swoich argumentów.

3) Lubię to co robię. Do zajęć podchodzę entuzjastycznie i staram się zarazić tą pasją moich uczniów.

4) Jestem selekcjonerem… zadań! Wiem jakie umiejętności powinny one ćwiczyć i w jakiej kolejności je wykonywać, aby w optymalny sposób zdobywać kolejne kompetencje. Nauki ścisłe są jak drzewo. Tak jak w nim z pnia wyrastają konary, z nich gałęzie i tak dalej aż do korony pełnej liści, tak w matematyce aby nauczyć się określonej umiejętności należy najpierw opanować te (niżej na drzewie), które ona wykorzystuje.

Uczę:
- matematyki
- chemii
- fizyki,
- analizy matematycznej,
- algebry


Wszystkich powyższych przedmiotów uczę także po angielsku.

Specjalizuję się w przygotowaniu do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki, a co roku przynajmniej jeden z moich uczniów zostaje laureatem olimpiady fizycznej w gimnazjum. Przygotowuję także do matury międzynarodowej IB, GCSE, A level.

Mam uczniów z całej Polski innych krajów używających języka angielskiego ucząc online. Spotkania w ponad połową moich uczniów prowadzę w takiej formie i uzyskuję przynajmniej takie same rezultaty jak podczas tradycyjnych lekcji. Podczas takiego spotkania łączę się z uczniami na Skypie, a zadania rozwiązujemy z wykorzystaniem interaktywnej wirtualnej tablicy, na której wspólnie piszemy. Aby móc tak popracować wszystko co potrzebujesz to przeglądarka internetowa.

Zalety?
- Od razu widzę co piszesz i szybciej jestem w stanie zauważyć błędy.
- Z mojego doświadczenia wynika, że uczniowie dużo mniej stresują się pracując w takiej formie, siedząc przed swoim komputerem czują się bezpiecznie.
Nie tracisz czasu na dojazd, albo nie musisz sprzątać w domu ;)
- Przed pierwszą lekcją otrzymujesz unikalny link do tablicy, z którą będziemy pracować. Dzięki temu notatki ze wszystkich spotkań masz w jednym miejscu (szczególnie przydatne jeśli podczas spotkania korzystaliśmy z różnych źródeł).
- Mam więcej terminów na takie lekcje i zdecydowanie łatwiej będzie się umówić.

Na lekcje stacjonarne umawiam się w w moim mieszkaniu na Avii, ale mogę też dojechać do ucznia.

Telefon: 731 502 407

Stawka: 200 zł / 60 min

Opinie z E-korepetycje (największego portalu ogłoszeniowego w Polsce):

Piotr:

"Uczę się matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym. Lekcje z panem Markiem nie tylko pomagają mi zrozumieć materiał, ale też są pełne ciekawostek, które pokazują praktyczne zastosowanie tego co uczę się w szkole. Dzięki temu odkąd zaczęliśmy współpracę jeszcze bardziej zainteresowałem się tymi przedmiotami i wydają się mi dużo prostsze i bardziej interesujące."

27 marca 2016

Oskar:

"Jak dotąd jestem zadowolony z korepetycji. Mam nadzieje , że z pomocą pana Marka uzupełnię braki i nadgonię szalone tempo mojej nauczycielki."

24 stycznia 2016

Dorota:

"W tym roku przygotowywałam się z panem Markiem do matury rozszerzonej z matematyki i udalo mi sie ja napisać najprawdopobniej na ponad 80% !
Byłam z tych lekcji bardzo zadowolona, zdążyliśmy przerobić cały materiał, a to na co korepetytor zwracał uwagę potem przydało się na egzaminie. Bardzo polecam :)"

 

14 maja 2016

Grzegorz:

"Konkretna i szybka pomoc przed kolokwium z fizyki. Polecam"

16 czerwca 2015

Paweł:

"Jestem studentem i uczę się od października fizyki z panem Markiem. W liceum miałem ten przedmiot tylko na podstawowym poziomie ale dzięki tym lekcjom udało mi się nadrobić zaległości i udaje mi się rozwiązywać zadania, które wcześniej wydawały się nie do zrobienia :D Pan Marek tłumaczy w zrozumiały sposób i jestem bardzo zadowolony z jego zajęć."
 

27 listopada 2015

Karolina Przetak:

"Korepetycje bardzo skuteczne.
Z zaangażowaniem i cierpliwością wyjaśniano mi wszystkie zagadnienia dzięki czemu wreszcie wszystko rozumiem. Efekty na egzaminach bardzo zadowalające:-)"

4 marca 2016